نخستین نمایش بین‌المللی «ماجرای نیمروز» – مهندسی ژئوتکنیک و مکانیک خاک

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جنایت و مکافات»

فیلم‌نت نیوز: «ماجرای نیمروز» ساخته محمد حسین مهدویان و به تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جنایت و مکافات» روی پرده می‌رود
این رویداد سینمایی به همت دانشکده حقوق دانشگاه استانبول، با همکاری سینماگران و سازمان‌های دولتی و غیردولتی راه‌اندازی شده است.

مهرداد صدیقیان، احمد مهران‌فر، هادی حجازی‌فر، مهدی زمین‌پرداز، محیا دهقانی، لیندا کیانی، حسین مهری، جواد عزتی و مهدی پاکدل بازیگران «ماجرای نیمروز» هستند.
جوایز فیلم «ماجرای نیمروز»

این فیلم محصول سال ۱۳۹۵ است و در سی و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره، سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد. همچنین بهزاد جعفری طادی برنده سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه و لباس شده‌است.

جشنواره بین‌المللی فیلم «جنایت و مکافات» از ۱۲ تا ۱۸ آبان سال جاری در شهر استانبول برگزار می‌شود.

هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جنایت و مکافات»

«ماجرای نیمروز» در هفدهمین جشن دنیای تصویر جایزه بهترین کارگردانی (محمد حسین مهدویان)، جایزه بهترین تدوین (سجاد پهلوان زاده) و جایزه بهترین بازیگر مرد (جواد عزتی) را دریافت کرد. همچنین در یازدهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی نیز تندیس بهترین طراحی صحنه و لباس (بهزاد جعفری طادی)، تندیس بهترین طراحی چهره‌پردازی (محسن دارسنج)، تندیس بهترین بازیگر مرد (هادی حجازی فر)، دیپلم افتخار بهترین تدوین (سجاد پهلوان زاده) و دیپلم افتخار بهترین کارگردانی (محمدحسین مهدویان) را از آن خود کرد.

«ماجرای نیمروز» فیلمی به کارگردانی محمدحسین مهدویان است که فیلمنامه‌اش توسط محمدحسین مهدویان و ابراهیم امینی نوشته شده و تهیه‌کنندگی آن را سید محمود رضوی بر عهده داشته است.

این فیلم در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ در سینماهای ایران اکران شد و موضوع آن به ترورهای سازمان مجاهدین خلق ایران در سال ۱۳۶۰ و اتفاقات بعد از عزل ابوالحسن بنی صدر می‌پردازد.
فیلم‌نت نیوز: «ماجرای نیمروز» ساخته محمد حسین مهدویان و به تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جنایت و مکافات» روی پرده می‌رود.

نخستین نمایش بین‌المللی «ماجرای نیمروز» در ترکیه 

«ماجرای نیمروز»، به پخش‌کنندگی بنیاد سینمایی فارابی، در نخستین نمایش خارجی، در هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم جنایت و مکافات در بخش «مقیاس عدالت» به نمایش در می‌آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *